ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Cały ten yass

2013|08|02

Tymańskiego, Trzaskę, Możdżera, Oltera i Sikałę połączyła Miłość. Burzliwa, wymykająca się konwenansom i etykietkom, przede wszystkim jednak – pełna pasji do muzyki.

Kwintet Miłość działał na przestrzeni lat 1988-2002. W swojej muzyce łączyli elementy jazzowej improwizacji, punk rocka i folku – Tymon Tymański ukuł dla tego spontanicznie powstałego gatunku nazwę „yass”. Oprócz różnych konwencji w Miłości zderzały się również temperamenty samych muzyków, różne światopoglądy, maniera i technika grania. Choć dźwięki były pod wiecznym napięciem, zespół nagrywał wspólnie 14 lat.W 2009 roku członkowie Miłości podjęli próbę reaktywacji i, w mocno okrojonym składzie, zagrali jeden koncert na Off Festiwalu. Filip Dzierżawski w swoim dokumencie pokazuje historię zespołu z perspektywy tego momentu. „Miłość” dostała Grand Prix oraz nagrodę Publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Pokaz „Miłości” odbędzie się dzisiaj o godz. 19:30 w Energetycznym Kinie PGE, natomiast już jutro o godz. 13:30 w Kocham Kino Cafe odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz jednym z bohaterów obrazu – Tymonem Tymańskim.

 

Wiola Myszkowska, „Głos Dwubrzeża”