ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Dr Misio

data: 02/08/2013 godzina: 21:00 miejsce: Klub Festiwalowy Perła program artystyczny: koncerty

Dr Misio gra ostrego rock&rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że mamy do czynienia z oryginalną propozycją nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnej refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, rytualnej zabawy.

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora związanego z ambitnymi projektami filmowymi, znanego głównie ze świetnych ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”), który ostatnio zagrał w głośnym „Jesteś bogiem” Leszka Dawida. Ponadto Arkadiusz Jakubik wyreżyserował m.in. musical „Jeździec burzy” z muzyką The Doors i debiutancką fabułę „Prosta historia o miłości” z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem i Bartkiem Topą w rolach głównych (Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni). W warszawskim Teatrze IMKA aktor gra z powodzeniem monodram „Ja”, a towarzyszą mu muzycy zespołu.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu „Dr Misio” Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. W 2013 roku, nakładem Universal Music Polska ukazał się debiutancki album zespołu – „Młodzi”. Producentem płyty jest Olaf Deriglasoff. Swoją rękę do aranżacji piosenek „Mentolowe papierosy” i „Pudelek” przyłożył Mateusz Pospieszalski. Autorami większości tekstów piosenek są Krzysztof Varga i Marcin Świetlicki. Natomiast reżyserem teledysku do tytułowego utworu jest nie kto inny, jak Wojciech Smarzowski.

Skład: Arek Jakubik – wokal, Paweł Derentowicz – gitara, Mario Matysek – bas, Radek Kupis – instrumenty klawiszowe, Jan Prościński – perkusja

 

06 Dr Misio (materialy prasowe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

www.drmisio.pl
www.facebook.com/drmisio