ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Janowiecki Wieczór Muzyki Dawnej

data: 03/08/2013 godzina: 19:30 miejsce: Janowiec nad Wisłą program artystyczny: koncerty

W kościele św. Stanisława i św. Małgorzaty w Janowcu odbędzie się koncert muzyki dawnej. Orkiestrę kameralną poprowadzi od skrzypiec Jan Lewtak – koncertmistrz i kierownik artystyczny Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Wśród solistów znajdują się flecista Ryszard Borowski, wiolonczelista Zdzisław Łapiński, wspomniany skrzypek Jan Lewtak i skrzypaczka Katarzyna Sylla oraz organista Robert Grudzień. Gospodarzem wieczoru będzie Jan Kondrak.

W programie znajdują się utwory kompozytorów związanych z ośrodkiem kulturalnym stworzonym przez Izabelę Czartoryską w Puławach. Usłyszymy dzieła między innymi Franciszka Lessela („Wariacje na flet i smyczki”) oraz Antoniego Stolpe („Scène dramatique na wiolonczelę i smyczki”), tworzących w XIX wieku. Koncert otworzy „Uwertura Orfeusz i Eurydyka” Jana Dawida Hollanda, nadwornego muzyka Radziwiłłów.

Koncert wzbogacony jest o perły muzyki europejskiej. Jan Lewtak i Katarzyna Sylla zagrają arcydzieło Jana Sebastiana Bacha, „Koncert na dwoje skrzypiec d-moll”. Zabrzmi również słynne „Bolero” Maurice’a Ravela w opracowaniu na orkiestrę smyczkową. W pierwszej części Robert Grudzień wykona koncert organowy, który w pełni ukaże walory wyremontowanych organów w kościele w Janowcu. W programie muzyka Antonio Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha, a także kompozycja samego wykonawcy, „Fantazja w stylu barokowym”.

 

 

Program:

Recital organowy Roberta Grudnia
Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93 w opracowaniu na organy
Jan Sebastian Bach – Aria z III suity D-dur
Robert Grudzień – Fantazja w stylu barokowym

(przerwa)

Jan Dawid Holland – Uwertura Orfeusz i Eurydyka
Franciszek Lessel – Wariacje na flet i smyczki (Ryszard Borowski – flet)
Antoni Stolpe – Scène dramatique na wiolonczelę i smyczki (Zdzisław Łapiński – wiolonczela)
Jan Sebastian Bach – Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043 (Jan Lewtak, Katarzyna Sylla – skrzypce)
Maurice Ravel – Bolero (opracowanie na smyczki)

Prowadzenie: Jan Kondrak

 

janowiecki-wieczór-muzyki-dawnej

 

20 janowiec_loga