ZNAJDŹ W PROGRAMIE




Polskie kino na Dwóch Brzegach

2013|07|15

Czołówka wybitnych twórców i przegląd najnowszych trendów rodzimej kinematografii – to propozycja Działu Programowego dla miłośników polskiego kina.

news 73 milosc_1Słowem-kluczem jest w tym roku MIŁOŚĆ. Taki tytuł nosi nie tylko nagrodzony na 63. KFF dokument Filipa Dzierżawskiego, który pokażemy w sekcji „Muzyka – moja miłość”, ale również historia kryzysu małżeństwa Marii (Julia Kijowska) i Tomka (Marcin Dorociński) opowiedziana w filmie Sławomira Fabickiego. Naszym gościem będzie Leszek Wosiewicz. Na Dwóch Brzegach zobaczymy jego nowy film „Był Sobie Dzieciak”. Opowiada w nim historię niezwykłego spotkania młodego Polaka i Niemki. Ich wzajemną fascynację  konfrontuje z zaprogramowaną przez wojnę nienawiścią.

Czy „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego w Kazimierzu Dolnym zdobędą tak duże uznanie jak w Karlovych Varach? Film wygrał tam prestiżowy konkurs East of The West. „To historia czytelna w swym etycznym przekazie, ale i odważnie mówiąca o ludzkiej kondycji” – wyjaśniał reżyser w rozmowie z PISF. Na Dwóch Brzegach pojawi się w towarzystwie swoich aktorów:   Marty Nieradkiewicz i Mateusza Banasiuka.
 
news 74 dziewczyna_z_szafy_3Andrzej Jakimowski osobiście zaprosi widzów na projekcję „Imagine”. Weźmie też udział w festiwalowej „Lekcji kina”. 29 lipca obejrzymy nowy film Katarzyny Klimkiewicz „Zaślepiona”. W programie nie mogło zabraknąć kinowego debiutu Bodo Koxa. Czy czołowa postać rodzimego offu „Dziewczyną z szafy” przechodzi do mainstreamu? Zapytamy o to! W Kazimierzu spotkamy się również z jego aktorami: Wojciechem Mecwaldowskim (jego rolę porównuje się do kreacji Dustina Hoffmana w „Rain Man”), Magdą Rożańską i  Piotrem Głowackim.

Kolejny mocno reprezentowany gatunek to dokument. O tym, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, przekona nas reżyserka Lidia Duda filmem „Wszystko jest możliwe”, którego bohaterką jest 76-letnia Teresa Bancewicz – podróżniczka i autostopowiczka. Na Dwa Brzegi wracają Bartek Konopka i Piotr Rosołowski z nowym filmem „Sztuka znikania”. Duet w zabawnej formie pokazuje zderzenie dwóch kultur. Gdy przybysz z Nowego Świata spogląda na Polskę A.D. 1980, widzi dużo więcej niż każdy z nas.

W 1993 roku Michał Nekanda-Trepka nakręcił dokument „Karuzela” o relacjach polsko-żydowskich z okresu zagłady. Po latach wraca do tematu: „Campo di Fiori” odsłania dramat nieczystego sumienia Polaków. Motywem przewodnim jest znany wiersz Czesława Miłosza. Historia na dużym ekranie to temat, który podczas 7. edycji festiwalu będzie szczególnie ważny. Więcej informacji na ten temat już w najbliższą środę.

Zachęcamy do rezerwacji biletów na wydarzenia i pokazy filmowe festiwalu Dwa Brzegi. System rezerwacji internetowej będzie funkcjonował od 15.07.2013 do 03.08.2013 (do godz. 20:00). System rezerwacji jest dostępny pod adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24. Przed przystąpieniem do rezerwacji prosimy zapoznać się z regulaminem: DB_Regulamin_internetowej_rezerwacji_biletów oraz harmonogramem pokazów filmowych: http://www.dwabrzegi.pl/DB_2013_filmy_04.pdf.