ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Skubas

data: 01/08/2013 godzina: 21:00 miejsce: Klub Festiwalowy Perła program artystyczny: koncerty

Wizytówką lubelskiego muzyka zawsze była wyjątkowa, ciepła barwa głosu, od początku swojej kariery aktywny był w muzycznych rejonach drum’n'bassu, hip hopu i elektroniki. Śpiewał gościnnie na płytach Matta Kowalsky`ego, Kayah, Envee. Szerszej publiczności znany był ze współpracy ze Smolikiem i Noviką. Przyszedł jednak czas nas samodzielne poszukiwania muzyczne.

 

Jesienią 2012 ukazał się debiutancki album Skubasa „Wilczełyko” (Kayax), który stał się jednym z największych zaskoczeń roku. Muzyk, który kojarzony był dotąd przede wszystkim z muzyką elektroniczną i klubową, nagrał płytę akustyczną, zbudowaną na produkcyjnych subtelnościach, wypełnioną gitarowymi, nostalgicznymi balladami. Autorskie kompozycje Skubasa to klimatyczne brzmienia o lekko grunge’owym, a czasem bluesowym charakterze, łączące brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem i niebanalnymi tekstami. Za sprawą debiutanckiej płyty – wystarczyło kilka dni od premiery, by album zyskał popularność – Skubas stał się jednym z najciekawszych męskich głosów na polskiej scenie.

Skubas proponuje słuchaczom autentyczną i osobistą muzykę, odcinającą się od popowych falsyfikatów. To pierwszorzędne nowe polskie piosenki, będące swoistym powrotem do prostoty, w których wokal perfekcyjnie cieniuje emocje, stroniąc od banalnych rozwiązań czy niepotrzebnego przepychu.

Skład: Skubas (Radosław Skubaja) – gitara, śpiew, Filip Jurczyszyn – bas, Wojtek Sobura – bębny, Maciej Starnawski – gitara, wokal, Wojtek Makowski – gitara

 

05 Skubas fot. Anna Tomczynska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

fot. Anna Tomczyńska
www.kayax.net/artysta/skubas
www.facebook.com/SkubasMusic