ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Sukcesy krótkich metraży

2013|11|08

Obrazy, które prezentowaliśmy w naszym Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz sekcji „Na krótką metę”, zdobywają kolejne nagrody i zachwycają festiwalową publiczność od Wielkiej Brytanii po Chiny.

news 142 vocuusMiło nam poinformować, że w programie trwającego właśnie Aesthetica Short Film Festival w Yorku znalazły się aż trzy filmy pokazywane w tym roku w Kazimierzu Dolnym: „The Big Leap” (reż. Kristoffer Rus), „Lipstick” (reż. Carla Simón) oraz polska produkcja w reżyserii Patryka Jurka, wyróżniona także przez Niezależne Jury Dwóch Brzegów – „Vocuus”. Film opowiada historię mężczyzny, który stara się po śmierci żony nawiązać emocjonalną więź z córką. Zagubiona dziewczynka i załamany mężczyzna muszą odnaleźć siebie nawzajem w pustym domu.

Przełom października i listopada przyniósł sukces innych, wielokrotnie nagradzanych już polskich filmów: „Ab ovo” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi i „Ziegenort” Tomasza Popakula. Plastelinowa opowieść o tym, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, zdobyła srebrny medal Xiamen International Animation Festival w kategorii filmów zagranicznych. Natomiast „Ziegenort” otrzymał zaproszenie do udziału w konkursie festiwalu Folk Video w Xi’an, podczas którego otrzymał nagrodę za najlepszą technologię.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!