ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Weekend na Dwóch Brzegach

2013|08|03

Andrzej Jakimowski, Tymon Tymański, Wojciech Smarzowski, w końcu Zajączek Parauszek – to z nimi spędzimy ostatni dzień festiwalu.

news 131 pussy_riot_modlitwa_punka_1Na dobry początek coś dla najmłodszych. Zapraszamy na unikatową prezentację lalek i rekwizytów z filmu „Parauszek”. To serial realizowany w poklatkowej technice (stop motion) animacji lalkowej. Tytułowy bohater to mały zajączek mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Obok Parauszka wśród występujących postaci znajdują się m.in. Zajączka Usia, Sroka Madzia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Wiewiórka Kitka, Wilk Waldek, Lis Fredek i Miś Benek.

W samo południe zacznie się już ostatnia „Lekcja kina”. Z publicznością spotka się Andrzej Jakimowski. Podczas 7.edycji Dwóch Brzegów widzieliśmy jego najnowszy film „Imagine”.

Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół – Miłość. Jego historię opowiedział Filip Dzierżawski. Festiwalowa publiczność obejrzała film wczoraj, dziś spotka się z reżyserem. O 13:30 w Cafe Kocham Kino pojawi się również Tymon Tymański, jeden z bohaterów.

Kronika aktu protestu, który zdobył rozgłos na całym świecie i stał się symbolem walki z opresyjnym reżimem. Film „Pussy Riot. Modlitwa punka” znalazł się w programie sekcji „Świat pod namiotem”. Reżyserzy podążają za trzema młodymi kobietami, które zdumione reakcją władzy, pozostają gotowe bronić swoich racji. O kontrowersyjnym temacie i sposobach dokumentacji współczesności porozmawiamy z Mikem Lernerem, jednym z reżyserów. Redakcja „Głosu Dwubrzeża” dotarła do niego jako pierwsza. Wywiad można przeczytać w najnowszym numerze na www.dwabrzegi.pl.

Wędrówka przez „wiecznie miasto” jest idealnym podsumowaniem tego, co przez ostatnie siedem lat mogliśmy poczuć na „Dwóch Brzegach” – tak Grażyna Torbicka, Dyrektor Artystyczna tłumaczy wybór filmu Paolo Sorrentino na zakończenie festiwalu. Pokaz „Wielkiego piękna” już o 17:30.