ZNAJDŹ W PROGRAMIE
„Mazurek” i „Magma” nagrodzone w Gdyni

2013|09|19

Uznani twórcy filmowi przyznali rację Niezależnemu Jury Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

news 139 mazurek„Mazurek” Julii Kolberger – zdobywca głównej nagrody w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Dwóch Brzegach otrzymał nagrodę specjalną podczas 38. Gdynia Film Festival, a „Magma” Pawła Maślona – również pokazywana w ramach naszego konkursu – Nagrodę im. Lucjana Bokińca. Gdyńska publiczność doceniła też „Leona i Barbarę” Marcina Mikulskiego. Film miał swoją premierę w Kazimierzu Dolnym podczas 7. edycji Dwóch Brzegów.

Największym odkryciem gdyńskiego festiwalu była „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Obraz obok Złotych Lwów otrzymał nagrody za zdjęcia, scenografię i za najlepszą rolę kobiecą dla Agaty Kuleszy. Jurorzy mówili o wysokim i wyrównanym poziomie konkursu głównego: nagrodzonych zostało 10 z 14 rywalizujących obrazów. Na Dwóch Brzegach pokazaliśmy latem trzy z tych tytułów – “Dziewczynę z szafy” Bodo Koxa, „Miłość” Sławomira Fabickiego i „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego. „W tym roku w Gdyni obejrzeliśmy różnorodne i wartościowe filmy. Mam nadzieję, że przy najbliższej edycji w 2014 roku będziemy mogli tradycyjnie zaprezentować najważniejsze polskie produkcje i gościć ich twórców.” – stwierdza Urszula Strzelczyk-Piasecka z Działu Programowego Festiwalu Dwa Brzegi.

Prace nad 8. edycją Festiwalu już trwają. Do zobaczenia od 2 do 10 sierpnia 2014 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.