ZNAJDŹ W PROGRAMIE
Nominowani do Satellite Awards

2013|12|03

Satellite Awards to coroczne nagrody filmowe przyznawane od 1996 roku przez Międzynarodową Akademię Prasy, zrzeszającą dziennikarzy, krytyków i fotografów.

news 143 w kregu milosciWśród nominowanych w tym sezonie znalazły się cztery produkcje prezentowane podczas festiwalu Dwa Brzegi, m.in. film otwarcia oraz film zamknięcia. Zarówno „W kręgu miłości” (reż. Felix van Groeningen) jak i „Wielkie piękno” (reż. Paolo Sorrentino) otrzymały nominację w kategorii Film Zagraniczny. W tej kategorii doceniona została także duńska produkcja „Polowanie” w reżyserii Thomasa Vinterberga, w którego retrospektywie mogliśmy uczestniczyć w Kazimierzu Dolnym. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o prezentowanym w sekcji „Świat pod namiotem” filmie „Historie rodzinne” (reż. Sarah Polley), który uzyskał nominację w kategorii Dokument. Te wszystkie ważne produkcje mijającego sezonu oglądaliśmy podczas Dwóch Brzegów 2013.

Nagrody Satellite Awards przyznawane są w blisko czterdziestu kategoriach, które obok produkcji kinowych obejmują także filmy telewizyjne, seriale i gry video. Jednym z głównych celów konkursu jest zwrócenie uwagi szerokiego grona odbiorców na nowe produkcje wartościowych filmowców, zarówno tych o ugruntowanej pozycji, jak i znajdujących się na początku swojej drogi twórczej. 18. ceremonia odbędzie się w marcu 2014 roku.