ZNAJDŹ W PROGRAMIE
01 sekcje

Dwa Brzegi otworzy polska premiera „W kręgu miłości”, reż. Felix van Groeningen. Film zdobył w tym roku Nagrodę Publiczności MFF w Berlinie. Festiwal zamknie premierowy pokaz „Wielkiego piękna”, reż. Paolo Sorrentino.

02 sekcje

Filmy wyselekcjonowane na polskich i zagranicznych festiwalach: Wenecja, San Sebastian, Rotterdam, Berlin, Cannes, Transylwania, Ryga, Portoroz, Ljubljana, Bratislava, Młodzi i Film, FPFF, KFF.

03 sekcje

Panorama najnowszych, także premierowych, profesjonalnych filmów krótkometrażowych. W przeglądzie można znaleźć wartościowe tytuły polskie i zagraniczne, trwające poniżej 60 minut.

04 sekcje

Po raz kolejny amatorzy i studenci stanęli w szranki z profesjonalistami i absolwentami szkół filmowych. Nagroda Główna to 3000 złotych. Przewidujemy też dwa wyróżnienia: reżyserzy otrzymają po 1000 złotych.

05 sekcje

Ich celem jest prezentacja reżyserów, których dorobek ma lub miał kluczowy wpływ na kierunki rozwoju światowej kinematografii. Bohaterami tegorocznej edycji będą Janusz Morgenstern i Thomas Vinterberg.

06_02a sekcje fot. Magda Hueckel - materiały prasowe

Celem sekcji jest popularyzacja wybitnych osiągnięć sztuki aktorskiej, która jest jakością wyróżniającą polską kinematografię. Gościem tegorocznej retrospektywy aktorskiej będzie Stanisława Celińska.

07 sekcje

Święto muzyki i filmu, powiązane z wydarzeniem inaugurującym festiwal. Prezentujemy filmy muzyczne i o muzyce, czasem – rejestracje koncertów.

08 secje

Pokazy, służące promocji wybitnych produkcji filmowych. Wspaniałe obrazy, które były wprowadzane tylko na kilku kopiach. Nasz pomysł na to, co warto uratować od zapomnienia z ostatniego sezonu.

 

09 sekcje

To szczególna forma spotkania naszych specjalnych gości z festiwalową widownią. Twórcy opowiadają o swoich fascynacjach, artystycznych grzechach, tajemnicach rzemiosła.

13 sekcje

„Nazywam się Li” – laureat Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX, „Parauszek” – seria bajek studia Se-ma-for, projekt „Miasto44 na Dwóch Brzegach” i dwa pokazy w ramach lekcji kina.

14 sekcje

Jedynym jurorem Dwóch Brzegów jest publiczność. W plebiscycie biorą udział filmy z sekcji Świat pod Namiotem oraz premierowe filmy pełnometrażowe z innych sekcji wyprodukowane w 2012 i 2013.

15_sekcje

Na Dwóch Brzegach zależy nam na popularyzowaniu tej formy twórczości, która zgodnie z ideą festiwalu opiera się na koegzystencji różnych dziedzin sztuki.

17 sekcje

Prezentacja wybitnych artystów z Polski i zagranicy, kompozytorów i wykonawców muzyki poważnej, jazzowej, rozrywkowej, alternatywnej.

18 sekcje

Przy współpracy m.in. z Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Nadwiślańskim i Galerią Klimaty (Mięćmierz), realizowane są co roku wystawy lokalnych artystów.  

19 sekcje

Spotkania z twórcami kina, sztuki i literatury z Polski i zagranicy.